După prima repriză, „Sheriff” pierde în fața lui „Inter”

© Sputnik / Mihai CarausМатч "Шериф" — "Шахтер" в Тирасполе
Матч Шериф — Шахтер в Тирасполе  - Sputnik Moldova, 1920, 19.10.2021
Abonare
Sheriff Tiraspol a primit gol pentru prima dată în faza grupelor din Liga Campionilor.
CHIȘINĂU, 19 octombrie - Sputnik. Conform rezultatelor primei reprize, „Sheriff Tiraspol” pierde în fața jucătorilor de la „Inter” Milano cu 1: 0.
În minutul 34 al meciului, Arturo Vidal a pasat cu capul spre colțul îndepărtat al porții, de unde atacantului bosniac Edin Dzeko a lovit în colțul îndepărtat și a înscris.
Meciul, care se desfășoară în cadrul grupei D a început la ora 23:00. Jocul are loc pe stadionul „San Siro (Giuseppe Meazza)” din Milano.
Înainte de aceasta, portarul Sheriff-ului, Dmitry Chelyadnik, a ieșit unu la unu de două ori cu jucătorii lui Inter și și-a salvat echipa.
КИШИНЕВ, 19 окт – Sputnik
În primele două meciuri, „Sheriff” a învins Shakhtar (2: 0) și „Real” (2: 1). Inter a pierdut în fața lui Real Madrid (0: 1) și a remizat cu Șahtior (0: 0).
După două runde, „Sheriff”, care a obținut șase puncte, conduce în clasamentul grupei D, „Inter” (1) - al treilea. Locul doi este ocupat de „Real” (3), al patrulea - de Donetsk „Shakhtar” (1).