Участники соревнований по академической гребле во время заезда на XXV Летних Олимпийских играх в Барселоне  - Sputnik Moldova, 1920

Înfrângerea grea pentru selecționata Moldovei la fotbal

© Photo : FMFMeciul Moldova - Danemarca
Meciul Moldova - Danemarca - Sputnik Moldova, 1920, 10.10.2021
Selecționata Moldovei a fost învinsă de echipa Danemarcei în preliminariile Campionatului Mondial - 2022.
CHIȘINĂU, 10 octombrie - Sputnik. Naționala de fotbal a Moldovei a cedat în fața echipei daneze, în meciul de calificare pentru Cupa Mondială - 2022.
Jocul care s-a desfășurat pe stadionul ”Zimbru” pe 9 octombrie s-a încheiat cu scorul de 0: 4 în favoarea Danemarcei.
Golurile au fost marcate de Andreas Olsen în minutul 23, Simon Kjaer a marcat din penalty în minutul 34, Christian Nergaard - în minutul 39 și Joakim Mehle a marcat în minutul 44.