Участники соревнований по академической гребле во время заезда на XXV Летних Олимпийских играх в Барселоне  - Sputnik Moldova, 1920
Sport
Aflați despre cele mai importante evenimente sportive din țară și din lume

Performanță remarcabilă: Canotorul Serghei Tarnovschi a câștigat medalia de bronz la JO

© Sputnik / Михаил Воскресенский / Accesați arhiva multimediaSerghei Tarnovschi
Serghei Tarnovschi - Sputnik Moldova, 1920, 07.08.2021
Abonare
Canotorul Serghei Tarnovschi a câștigat medalia de bronz la Jocurile Olimpice de la Tokyo.
CHIȘINĂU, 7 aug – Sputnik. Performanță remarcabilă. Canotorul moldovean Serghei Tarnovschi a câștigat sâmbătă medalia de bronz la Jocurile Olimpice de la Tokyo.
Reprezentantul țării noastre a parcurs distanța de 1000 de metri în 4:06.069. Astfel, sportivul s-a clasat pe locul trei în competiție.
© SputnikSerghei Tarnovschi
Serghei Tarnovschi
Titlul de campion olimpic a fost cucerit de brazilianul Isaquias Queiroz dos Santos (4:04.408), iar argintul i-a revenit reprezentantului Chinei Hao Liu (4:05.724).