Fiți alături de Sputnik Moldova pentru a afla primii informații care vizează sfera socială

Meciul Franța - Elveția: Cum un moldovean a întrerupt jocul

© REUTERS / JUSTIN SETTERFIELDФутбол Футбол - Евро-2020 - 1/8 финала - Франция - Швейцария
Футбол Футбол - Евро-2020 - 1/8 финала - Франция - Швейцария - Sputnik Moldova, 1920, 29.06.2021
Un moldovean a întrerupt pentru câteva clipe meciul dintre Franța și Elveția jucat aseară la București.
CHIȘINĂU, 29 iun - Sputnik. Incident neplăcut pe stadionul de la București la meciul de fotbal între Franța și Elveția. Un suporter în tricoul naționalei Moldovei a intrat pe teren chiar în timpul meciului.
© REUTERS / FRANCK FIFEФутбол - Евро-2020 - 1/8 финала - Франция - Швейцария - Национальная
Футбол - Евро-2020 - 1/8 финала - Франция - Швейцария - Национальная  - Sputnik Moldova, 1920, 20.07.2021
Футбол - Евро-2020 - 1/8 финала - Франция - Швейцария - Национальная
Euro 2020/Franța-Elveția
Presa de peste Prut scrie că bărbatul, îmbrăcat cu un tricou al naționalei Moldovei, a alergat pe teren în prima repriză a duelului de la București.
Campionatul European de Fotbal - 2021-1/8 - Sputnik Moldova, 1920, 26.06.2021
Programul meciurilor din optimile de finală de la EURO 2020
Acesta a fost pus la pământ de un steward, iar jocul a fost oprit pentru aproximativ un minut, jucătorii profitând de pauză pentru a se hidrata. Partida s-a reluat fără alte incidente.
Meciul de la EURO 2020 de până acum s-a jucat la București, pe Arena Națională. Franța - Elveția, din optimi, a avut nevoie de prelungiri și penalty-uri. A fost 3-3 după 90 de minute și s-a încheiat 4-5 la loviturile de departajare.
Elvețienii sunt în sferturi după ce Sommer a parat ultimul penalty, executat de Mbappe. Franța, campioana mondială, a fost eliminată dramatic de Elveția, la penaltiuri.
Fii la curent cu toate știrile din Moldova și din lume! Abonează-te la canalul nostru din Telegram >>>