Video
Urmăriți ultimele evenimente din lume și din țară în materialele video Sputnik

Emoții mari la meciul Portugalia - Germania la Euro 2020 - Video

Germany: Fans elated as they watch Die Mannschaft beat Portugal 4-2 at Euro 2020 Germany: Fans elated as they watch Die Mannschaft beat Portugal 4-2 at Euro 2020
Iubitorii fotbalului german din Berlin au avut ocazia să sărbătorească sâmbătă patru goluri într-un meci decisiv împotriva Portugaliei în cadrul Euro 2020.
Germania a compensat înfrângerea de 1-0 împotriva Franței de săptămâna trecută. Meciul cu șase goluri a menținut atenția fanilor pe tot parcursul jocului, Kai Havertz, Raphael Guerreiro și Robin Gosens înscriind goluri.
Portugalia a început energic cu primul său gol de la Ronaldo în minutul 15 și coechipierul Diogo Jota în minutul 67. Ambele echipe au trei puncte în grupa F, unul după Franța, Ungaria remizând individual la Budapesta.
Fii la curent cu toate știrile din Moldova și din lume! Abonează-te la canalul nostru din Telegram >>>