Участники соревнований по академической гребле во время заезда на XXV Летних Олимпийских играх в Барселоне  - Sputnik Moldova, 1920

Echipa Rusiei a învins în meciul cu Finlanda

© Sputnik / Vladimir Astapkovich / Accesați arhiva multimediaФутбол. ЧЕ-2020. Матч Финляндия - Россия
Футбол. ЧЕ-2020. Матч Финляндия - Россия - Sputnik Moldova, 1920, 16.06.2021
Alexei Miranciuk a marcat în minutul 45. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1: 0. După două runde, echipa națională a Rusiei are trei puncte la activ.
CHIȘINĂU, 16 iunie - Sputnik. Fotbaliștii ruși au învins echipa finlandeză în cel de al doilea meci din faza grupelor la Campionatul European, relatează RIA Novosti.
Întâlnirea în Grupa B, care a avut loc la Sankt Petersburg, s-a încheiat cu victoria echipei lui Stanislav Cercesov cu scorul de 1: 0. Singurul gol a fost marcat în minutul 45 de Alexei Miranciuk.
După două runde, echipa națională a Rusiei are trei puncte la activ. Următorul meci din cadrul campionatului rușii îl vor juca la Copenhaga, pe 21 iunie, cu echipa daneză.