CHIȘINĂU, 25 iul - Sputnik. PotrivitServiciului Hidrometeorologic de Stat începând de astăzi intră în vigoare Codul Galben de caniculă care va fi menținut până la sfârșitul lui iulie. Azi, vom avea maxime diurne de +31.. +33 de grad Celsius. Totuși, în zilele următoarea, vremea va fi cu adevărat toridă, iar mercurul în termometre va urca tot mai mult și mai mult, astfel că joi vom avea tocmai +37 de grade Celsius.
© Photo : Serviciul Hidrometeorologic de StatPrognoza meteo pentru 25-31 iulie 2020
![Păzea! +37 de grade Celsius – De astăzi intrăm în caniculă Păzea! +37 de grade Celsius – De astăzi intrăm în caniculă - Sputnik Moldova](https://cdnn1.img.md.sputniknews.com/img/07e4/07/18/31056153_0:0:1066:1258_600x0_80_0_0_b25b84b821d384f457eb217da2e985b4.png)
Prognoza meteo pentru 25-31 iulie 2020
© Photo : Serviciul Hidrometeorologic de Stat
Meteorologii nu anunță ploi importante în această perioadă, presiunea atmosferică va fi normală, iar vântul va sufla din sud cu o viteză de până la 7 metri pe secundă.
Fii la curent cu toate știrile din Moldova și din lume! Abonează-te la canalul nostru din Telegram >>>
Privește Video și ascultă Radio Sputnik Moldova