Pe continentul European, Republica Moldova se află printre țările cu cei mai puțini bolnavi de COVID-19. De asemenea, rata deceselor provocate de maladie este de 3%, față de statele Europei de Vest, unde aceasta a crescut până la 16%. Chiar dacă în raport cu alte țări europene statisticile sunt mai optimiste, numărul cazurilor de COVID-19 în țara noastră continuă să crească, concomitent cu numărul deceselor. Despre evoluția pandemiei, măsurile întreprinse de autorități și criticile opoziției politice discutăm, la ”ATITUDINI”, cu ministra Sănătății, Muncii și Protecției Sociale, Viorica Dumbrăveanu.
Emisiunea „Atitudini” cu Maria Dimineț
© Sputnik
Abonare
Ministrul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale, Viorica Dumbrăveanu, în studioul Sputnik Moldova.