Republica Moldova
Citiți pe site-ul Sputnik Moldova reportaje despre oameni ieșiți din tipare, istorii cutremurătoare și fenomene care au loc în societatea noastră

Din păcate, o nouă înfrângere: Meciul Moldova - Albania, scor 0:4 – galerie foto

Echipa națională de fotbal a Republicii Moldova a fost din nou învinsă categoric în preliminariile Campionatului European din 2020. Tricolorii au pierdut meciul cu reprezentativa Albaniei, disputat pe stadionul Zimbru din Chișinău, cu scorul 0:4.

Fotbaliștii moldoveni, jucând pe teren propriu, nu au reușit să-și învingă adversarul. Urmăriți în galeria fotografică Sputnik secvențe din timpul meciului.

În noiembrie, echipa națională a țării noastre urmează să mai joace două meciuri în cadrul preliminariilor Campionatului European 2020: pe 14 noiembrie, în deplasare, cu Franța, iar pe 17 noiembrie, acasă, cu Islanda.

© Sputnik / Miroslav RotariBalonul cu care s-a jucat în meciul Moldova - Albania
Secvențe din timpul meciului Moldova - Albania
© Sputnik / Miroslav RotariDe data aceasta, fotbaliștii moldoveni nu au reușit să țină piept nici măcar o jumătate de repriză
De data aceasta, fotbaliștii moldoveni nu au reușit să țină piept nici măcar o jumătate de repriză - Sputnik Moldova
3/27
© Sputnik / Miroslav RotariMeciul Moldova - Albania. Scorul creștea vertiginos
Meciul Moldova - Albania. Scorul creștea vertiginos - Sputnik Moldova
4/27
Meciul Moldova - Albania. Scorul creștea vertiginos
© Sputnik / Miroslav RotariPrima repriză a scos la iveală raportul de forțe, iar cea de a doua doar a confirmat starea reală de lucruri
Prima repriză a scos la iveală raportul de forțe, iar cea de a doua doar a confirmat starea reală de lucruri - Sputnik Moldova
5/27
© Sputnik / Miroslav RotariDacă până acum preliminariile puteau fi considerate destul de nereușite, de data aceasta există toate motivele să fie calificate drept catastrofale
Dacă până acum preliminariile puteau fi considerate destul de nereușite, de data aceasta există toate motivele să fie calificate drept catastrofale - Sputnik Moldova
Meciul Moldova - Albania
© Sputnik / Miroslav RotariMeciul Moldova - Albania: Problema este cine va salva naționala Moldovei
Meciul Moldova - Albania: Problema este cine va salva naționala Moldovei  - Sputnik Moldova
10/27
Meciul Moldova - Albania: Problema este cine va salva naționala Moldovei
© Sputnik / Miroslav RotariCel de al patrulea gol, marcat chiar înainte de final, a accentuat senzația apăsătoare provocată de evoluarea fotbaliștilor moldoveni
Cel de al patrulea gol,  marcat chiar înainte de final, a accentuat senzația apăsătoare provocată de evoluarea fotbaliștilor moldoveni - Sputnik Moldova
11/27
Meciul Moldova - Albania - Sputnik Moldova
12/27
© Sputnik / Miroslav RotariEchipa națională de fotbal a Moldovei în preliminariile Euro-2020: a opta încercare, al șaptelea eșec
Echipa națională de fotbal a Moldovei în preliminariile Euro-2020: a opta încercare, al șaptelea eșec - Sputnik Moldova
13/27
© Sputnik / Miroslav RotariEchipa națională de fotbal a Moldovei a mai pierdut un meci în cadrul preliminariilor Campionatului European - 2020. Scor 0:4 în favoarea Albaniei
Echipa națională de fotbal a Moldovei a mai pierdut un meci în cadrul preliminariilor Campionatului European - 2020. Scor 0:4 în favoarea Albaniei - Sputnik Moldova
14/27
© Sputnik / Miroslav RotariMoldova - Albania, scor 0:4. Au marcat: Sokol Çikalleshi, 22 - 0:1; Keidi Bare, 34 - 0:2; Lorenț Trași, 40 - 0:3; Rei Manaj, 90 - 0:4
Moldova - Albania, scor 0:4. Au marcat: Sokol Çikalleshi, 22 - 0:1; Keidi Bare, 34 - 0:2; Lorenț Trași, 40 - 0:3; Rei Manaj, 90 - 0:4  - Sputnik Moldova