Republica Moldova
Citiți pe site-ul Sputnik Moldova reportaje despre oameni ieșiți din tipare, istorii cutremurătoare și fenomene care au loc în societatea noastră

Meciul de fotbal Moldova-Franța, în imagini

Naționala Republicii Moldova a marcat un gol, dar a cedat în fața campioanei lumii. Filmul evenimentelor este prezentat în această galerie foto.

Selecționata Moldovei a cedat în fața celei a Franței în cadrul meciurilor preliminare din grupe în cadrul Campionatului Mondial la fotbal 2020.

Meciul s-a desfășurat pe stadionul zimbru din Chișinău, cu scorul de 4:1 pentru francezi.

În repriza a doua, francezul Kylian Mbappé a mai marcat un gol în poarta moldovenilor.

Dar cu o minută înainte de încheierea partidei, moldovenilor le-a reușit să le dea o reprlică francezilor. A marcat Vladimir Ambros.

© Sputnik / Miroslav RotariSelecționata Moldovei a cedat în fața Franței în cadrul jocurilor preliminare din cadrul Campionatuui Mondial la fotbal 2020.
футбольный матч Молдова-Франция - Sputnik Moldova
1/16
© Sputnik / Miroslav Rotaridisputa a avut loc pe stadionul Zimbru din Chișinău și a avut scorul de 4:1 în favoarea francezilor.
2/16
© Sputnik / Miroslav RotariÎn ptrima repriză au oasepții au marcat trei goluri, autorii find Antoine Griezmann, Raphaël Varane și Olivier Giroud.
3/16
© Sputnik / Miroslav RotariÎn repriza a doua, francezul Kylian Mbappé a mai marcat un gol în poarta moldovenilor. Dar în minutul 87 al partidei, moldoveanul Vladimir Ambros a bătut în poarta francezilor, cu un minut înainte de încheierea partidei.
4/16
© Sputnik / Miroslav RotariMeciul de fotbal Moldova-Franța.
5/16
Meciul de fotbal Moldova-Franța.
© Sputnik / Miroslav RotariMeciul de fotbal Moldova-Franța: scor final 1:4 pentru francezi.