Fiți alături de Sputnik Moldova pentru a afla primii informații care vizează sfera socială

Frumoasa Olimpiadă. Cele mai atrăgătoare sportive de la Rio

© AFP 2024 / Leon NealAnouk Verge-Depre, sportivă din Elveția
Anouk Verge-Depre, sportivă din Elveția - Sputnik Moldova
RIA Novosti a elaborat propriul clasament al celor mai frumoase participante la Olimpiada de la Rio de Janeiro. Unele dintre ele deja au părăsit competiția, însă acest lucru nu afectează ratingul.

CHIȘINĂU, 16 aug — Sputnik. Jocurile Olimpice nu reprezintă doar o competiţie a spiritului sportiv ci și o întrunire de sportive fermecătoare, multe dintre ele simțindu-se confortabil nu doar în sport, ci și în afacerile de modelling.

RIA Novosti a elaborat un clasament al celor mai frumoase participante la Olimpiada de la Rio de Janeiro. Unele dintre ele deja au părăsit competiția, însă acest lucru nu a modificat clasamentul.

1. Daria Klișina — sărituri în lungime (Rusia). Nu se dorea admiterea sportivei ruse la Olimpiadă, însă ea s-a impuns la Curtea de Arbitraj Sportiv și a reușit să meargă la Rio. O altă tentativă de a o înlătura pe Daria din competiții a fost întreprinsă de funcționarii sportivi în timpul Jocurilor, dar și de această dată CAS i-a ținut partea.

Happy Sunday 😊😊😊

Фото опубликовано The official Darya Klishina (@dariaklishina) Июл 31 2016 в 11:14 PDT

Mood😀😀😀 @skullcandy_europe #stayloud

2. Olga Harlan — scrimă (Ucraina). A obținut medaliile de argint și bronz la competițiile de la Rio.

Shopping time 👏😀 #Italy #weekend

Фото опубликовано Kharlan Olga (@olgakharlan) Июл 3 2016 в 9:26 PDT

💃 finally at home 🙌

Фото опубликовано Kharlan Olga (@olgakharlan) Июн 25 2016 в 10:16 PDT

3. Jaqueline Carvalho — volei (Brazilia).

Vamos correr? 😉 #volleyball @adidasbrasil + @salinasrio #suoresal

Фото опубликовано Jaque Carvalho (@jaque1212) Июл 13 2016 в 9:54 PDT

4. Ellen Hoog — hockey pe iarbă (Olanda).

Lekker uitwaaien na een zware trainingsweek #roadtorio #kappertjegepakt

Фото опубликовано Ellen Hoog (@ellen_hoog) Июл 15 2016 в 11:41 PDT

✌📷

Фото опубликовано Ellen Hoog (@ellen_hoog) Июл 2 2016 в 7:18 PDT

5. Iana Egorean — scrimă (Rusia). A reușit să obțină două medalii de aur pentru Rusia.
6. Zsuzsanna Jakabos — natație (Ungaria). Nu a obținut medalii pentru țara sa, ieşind pe locul șase la proba de înot liber.
7. Amber Hill — tir sportiv, skeet (Marea Britanie). Cel mai bun rezultat obținut a fost locul șase în semifinala skeet.
8. Anouk Verga-Despres — volei de plajă (Elveția). Echipa ei a fost înfrântă în câteva meciuri și nu a intrat în faza finală a competiției.

romel janeski 📷

Фото опубликовано Anouk Vergé-Dépré (@anoukvergedepre) Май 4 2016 в 11:37 PDT

take that smiley with you and goooo fiiiiight 👊🏼 @nike @nikewomen @fivbvolleyball #MaceioOpen © FIVB

Фото опубликовано Anouk Vergé-Dépré (@anoukvergedepre) Фев 25 2016 в 6:54 PST

9. Iulia Efimova — natație (Rusia). A reușit să cucerească două medalii de argint pentru țara sa.

☺️☀️

Фото опубликовано Yuliya Efimova (@pryanya93) Фев 2 2016 в 3:38 PST

Sunday funday ✌🏼️😜

Фото опубликовано Yuliya Efimova (@pryanya93) Сен 20 2015 в 11:38 PDT

10. Michelle Jenneke — atletism (Australia).

Enjoying some sun at the track in the Sunshine Coast today ☀️

Фото опубликовано Michelle Jenneke (@mjenneke93) Июл 24 2016 в 5:23 PDT

Cruising around the Whitsundays ⛵️#hamiltonisland

Фото опубликовано Michelle Jenneke (@mjenneke93) Дек 21 2015 в 2:08 PST

11. Cassidy Cook — sărituri în apă (Statele Unite ale Americii). Nu a acces în finală, plasânduse pe locul 13 în semifinală.

Just another dog pic on #NationalPuppyDay ☺️🐶

Фото опубликовано Kassidy Cook (@kassidycook13) Мар 23 2016 в 12:09 PDT

I like to pretend I am here when spending 6 hours a day in an indoor, over-chlorinated natatorium. 🏊 #tbt

Фото опубликовано Kassidy Cook (@kassidycook13) Ноя 5 2015 в 4:38 PST

12. Eugenie Bouchard — Tenis (Canada). A cedat în fața atletei cehe în al doilea tur de dublu femei.