Echipa Rusiei a învins în meciul cu Finlanda

Alexei Miranciuk a marcat în minutul 45. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1: 0. După două runde, echipa națională a Rusiei are trei puncte la activ.
Sputnik
CHIȘINĂU, 16 iunie - Sputnik. Fotbaliștii ruși au învins echipa finlandeză în cel de al doilea meci din faza grupelor la Campionatul European, relatează RIA Novosti.
Întâlnirea în Grupa B, care a avut loc la Sankt Petersburg, s-a încheiat cu victoria echipei lui Stanislav Cercesov cu scorul de 1: 0. Singurul gol a fost marcat în minutul 45 de Alexei Miranciuk.
După două runde, echipa națională a Rusiei are trei puncte la activ. Următorul meci din cadrul campionatului rușii îl vor juca la Copenhaga, pe 21 iunie, cu echipa daneză.
Fii la curent cu toate știrile din Moldova și din lume! Abonează-te la canalul nostru din Telegram >>>