Republica Moldova
Citiți pe site-ul Sputnik Moldova reportaje despre oameni ieșiți din tipare, istorii cutremurătoare și fenomene care au loc în societatea noastră

Din păcate, o nouă înfrângere: Meciul Moldova - Albania, scor 0:4 – galerie foto

Sputnik

Fotbaliștii moldoveni, jucând pe teren propriu, nu au reușit să-și învingă adversarul. Urmăriți în galeria fotografică Sputnik secvențe din timpul meciului.

În noiembrie, echipa națională a țării noastre urmează să mai joace două meciuri în cadrul preliminariilor Campionatului European 2020: pe 14 noiembrie, în deplasare, cu Franța, iar pe 17 noiembrie, acasă, cu Islanda.

1 / 27
Balonul cu care s-a jucat în meciul Moldova - Albania
2 / 27
Secvențe din timpul meciului Moldova - Albania
3 / 27
De data aceasta, fotbaliștii moldoveni nu au reușit să țină piept nici măcar o jumătate de repriză
4 / 27
Meciul Moldova - Albania. Scorul creștea vertiginos
5 / 27
Prima repriză a scos la iveală raportul de forțe, iar cea de a doua doar a confirmat starea reală de lucruri
6 / 27
Dacă până acum preliminariile puteau fi considerate destul de nereușite, de data aceasta există toate motivele să fie calificate drept catastrofale
11 / 27
Cel de al patrulea gol, marcat chiar înainte de final, a accentuat senzația apăsătoare provocată de evoluarea fotbaliștilor moldoveni
12 / 27
13 / 27
Echipa națională de fotbal a Moldovei în preliminariile Euro-2020: a opta încercare, al șaptelea eșec
14 / 27
Echipa națională de fotbal a Moldovei a mai pierdut un meci în cadrul preliminariilor Campionatului European - 2020. Scor 0:4 în favoarea Albaniei
15 / 27
Moldova - Albania, scor 0:4. Au marcat: Sokol Çikalleshi, 22 - 0:1; Keidi Bare, 34 - 0:2; Lorenț Trași, 40 - 0:3; Rei Manaj, 90 - 0:4